CAM MERKEZİ AVRASYA CAM’DA YERİNİ ALDI

CAM MERKEZİ AVRASYA CAM’DA YERİNİ ALDI

 

İstanbul, 17.03.2017 – "Hızlı, Yaratıcı, Çözüm Üreten, Global Cam Merkezi" vizyonu doğrultusunda 1974’ten bu yana sektördeki öncülüğü, birikim ve tecrübesiyle dünya çapında iş ortakları ile birlikte faaliyetlerini sürdüren Cam Merkezi, 8-11 Mart 2017 tarihlerinde Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi'nde gerçekleşen bölgenin en büyük ve prestijli Cam Fuarı Avrasya Cam 2017’de yerini aldı.

Bünyesinde cam ticareti üzerine çalışan Yorsan, dekoratif cam üretimi yapan Yorglas ve beyaz eşya sektöründe soğutucu ve fırın camları için hizmet veren Yorim olmak üzere 3 markayı barındıran Cam Merkezi, fuarda en yeni çözüm ve teknolojilerini ziyaretçileri ile buluşturdu.

Gülfem Yorgancılar Perçin, Cam Merkezi İcra Kurulu Başkan Yardımcısı, fuar stantlarını ziyaretimizde şunları söyledi: " Hizmet verdiği tüm sektörlerde yakın ilişkiler kurarak, tedarik zincirindeki küresel deneyimini en ayrıcalıklı müşteri deneyimine dönüştürmeyi hedefleyen Cam Merkezi olarak; sektörümüzdeki tüm alanlara dokunmayı hedefliyoruz. Aynı hafta içerisinde hem Düsseldorf’ta Euroshop Fuarı’ndaydık hem de İstanbul’da Avrasya Cam’da paydaşlarımızla bir araya geldik."

Avrasya Cam 2017
Hedefimiz Cam’ın Merkezi Olmak

Önceliği müşteri memnuniyeti ile değer yaratmak olan Cam Merkezi A.Ş. dünya camlarının buluştuğu bir merkez olma özelliği ile fark yaratıyor.

Müşterileri için sadece bir cam tedarikçisi değil; bir çözüm ortağı olmayı hedefleyen Cam Merkezi – Yorsan, 8-11 Mart 2017 tarihleri arasında geçekleşen Avrasya Cam Fuarı’ndaki standında iş ortakları ile bir araya geldi.

Gülfem Yorgancılar Perçin: "Sektörün nabzı burada atıyor. 43 yıldır bu sektörde hizmet veriyoruz. Sektörün trendlerini yakından takip eden ve sunduğu tüm çözümlerin sürdürülebilir kalkınma ilkeleriyle tutarlı olmasını sağlayan ve bu sayede sürekli büyüyen, sektörün köklü iş ortağı olarak, aynı hafta içerisinde iki farklı ülkede tüm paydaşlarımızla yeniden buluşmaktan büyük mutluluk duyduk. " dedi.

Dekoratif Camda Yenilikçiliğin Adresi Yine Yorglas Oldu

Fuarda uzun yıllardır sektörde hizmet veriyor olmanın getirdiği köklü iş ilişkileri ile birçok müşteri ve iş ortağını standında ağırlayan Cam Merkezi, dekoratif camda yeniliğin adresi oldu.

Kalitesi ve estetik dokunuşu ile sektörde yerini sağlamlaştırmış Yorglas mat ve dekoratif camları, farklı bir üretim tekniği ile çift taraflı kullanıma uygun seçenekleri sergilendi.

2016 yılında bu çok özel serisi için tasarlanmış yeni desenler, Ofis, Mutfak, Banyo, Ev mobilyaları, vb. iç ve dış uygulamalarda kolaylıkla kullanabilecek sektörün en kaliteli ve estetik dokunuşlu ürünleri olmakla birlikte;

bu özel tasarımlar ayrıca kullanıcılarının yaşam alanlarına derinlik katacaktır.

Yorglas Karbon Ayak İzi Sertifikası ile Çevrecilikte Fark Yarattı

2008 yılında yenilenen üretim hatlarından sonra kendisine koyduğu sıfır kirlilik hedefine odaklanan Cam Merkezi Yorglas uzun, özverili bir AR-GE sürecinin ardından geliştirmiş olduğu arıtma tesisini hayata geçirmişti. Bu bağlamda sıvı, katı ve gaz fazlarında “sıfır kirlilik” ilkesiyle çalışan arıtma tesisi ile Türkiye ve Dünya’da bir ilke imza atmış ve Ege Bölgesi Sanayi Odası tarafından düzenlenen 2010 yılı EBSO Çevre Ödülleri kapsamında, Çevre (Altın) Ödülü kazanmanın gururunu yaşamıştı.

Sektörüne yön veren öncü kimliğiyle çevreye uyumlu üretim ve geliştirme çalışmaları yürüten Cam Merkezi – Yorglas, Dünya’da ve Türkiye’de mikro aşındırıcılı dekor ve mat üretimi yapan firmalar arasında ‘Karbon Ayak İzi’ belgesini alan ilk firma olarak çevre duyarlılığında fark yaratmaya devam ediyor. 


Editörler İçin:
Cam Merkezi Kimdir?

İlkleri, sektördeki öncülüğü, birikim ve tecrübesiyle dünya çapında iş ortakları ile birlikte faaliyetlerini sürdüren Cam Merkezi A.Ş. global Pazar standartlarına uygun kalitede zengin ürün çeşitliliği ile her türlü cam ihtiyacını karşılayabilecek şekilde hizmet vermektedir.

Cam Merkezi, camın ışıltılı dünyası ile ilk kez 1955 yılında tanışmış ve başarılarla dolu bir yolculuğa adım atmıştır. "Hızlı, Yaratıcı, Çözüm Üreten, Global Cam Merkezi" vizyonu doğrultusunda 1974’ten bu yana sektördeki öncülüğü, birikim ve tecrübesiyle dünya çapında iş ortakları ile birlikte faaliyetlerini sürdüren Cam Merkezi, dünya standartlarına uygun kalitede, zengin ürün çeşitliliği ile her türlü cam ihtiyacını karşılayabilecek şekilde hizmet vermektedir.

Cam ticareti yapan şirket, 1987 yılında Türkiye’de ilk dekoratif cam üretimini gerçekleştirmek, 1988 yılında Ege Bölgesindeki ilk Isıcam tesisini kurmak gibi, sektöründe birçok yeniliğe imza atmıştır. Ardından, 1989 yılında Bolu’da Orim; Beyaz Eşya camı üreten tesisin kurulması ile gelişmeyi ve büyümeyi sürdürmüş, 1995 yılında Yorim Gebze tesisi, 2000 yılında ise Orim Çerkezköy tesisleri tamamlanmıştır. 2003 yılında ise Orim Cam Sanayi, Almanya’nın önde gelen cam firmalarından Schott Glaverbel’e satılmıştır. Sektörde 37. yılını doldurduğu, 2008 yılında ise şirket, bünyesindeki Yorsan, Yorglas ve Yorim işletmelerinin Cam Merkezi A.Ş. adı altında birleşmesiyle bugünkü görünümüne, kurumsal kimliğine kavuşmuştur.Cam Merkezi, bünyesindeki Yorsan; İzmir, Kemalpaşa’da, Yorglas; İzmir, AOSB Çiğli’de, Yorim ise Kocaeli, Bolu ve Eskişehir’deki fabrika alanlarında faaliyetlerini sürdürmektedirler.